Ceník

Individuální terapie/poradenství

1500 Kč/50 min. 

Proč 50 minut? 50 minut je standardní doba přímé práce s klientem, 10 minut má terapeut na nepřímou práci (domluvu a objednání na příště, umytí nádobí po občerstvení klientů, zápis ze "sezení" - přípravu na další "sezení"). . . a případně na toaletu :-)


Rodinné/vztahové poradenství

2000,- Kč/50 min.


Online poradenství 

1500,- Kč/50 min.

Probíhá přes Skype či jiné platformy. Levnější variantou je telefonická konzultace, případně email/chat viz níže. Platba předem na účet. 

Domluvený termín je možné zrušit, jen prosím dejte pozor na platné storno podmínky - najdete je níže. 

Storno poplatek je vyžadován z důvodu, že rezervuji pro Vás čas a prostor, který zpravidla již nejde při náhlém zrušení obsadit jinými klienty.


Peníze vložené do duševního zdraví (Vašeho či Vašich dětí), jsou důležitou a někdy i nezbytnou životní investicí, která se často jedinečně zhodnotí. 


Martin Hányš - ZnamyLekar.cz

Časté dotazy a doplnění k ceníku

  • Jak je to s rušením domluvených sezení a storno poplatky? Klient domluvené sezení zrušit samozřejmě může. Zrušení konzultace bez storno poplatku nelze. Storno poplatek požaduji po klientovi od chvíle, kdy mu zarezervuji termín. V takovém případě požaduji uhradit 500,- Kč. Vyšší storno poplatek požaduji od klienta, který terapii zruší 48 hodin a méně před jejím začátkem. Ve vážných případěch odmítám s klientem dále spolupracovat (v případě nezaplacení storno poplatku, případně když na sezení nedochází opakovaně). V závažných případech (např. nemoc) klient storno poplatek neplatí, ale je nutné osobně ukázat originální lékařskou zprávu. Prosím o pochopení - na terapii s objednaným klientem se připravuji a věnuji tomu tedy nějaký čas. Domluvený čas klientům rezervuji a tím pádem je nedostupný pro ostatní klienty. Zároveň počítám s obsazením místnosti v domluveném čase, za kterou následně hradím nemalé nájemné. Z toho vyplývá, že zrušení terapie by pro mě znamenalo bez účtování storno poplatku finanční ztrátu (ušlý zisk). Případně bych musel navýšit cenu za terapii, což by se dotklo všech klientů, a to i těch, kteří chodí pravidelně. Z praxe mám navíc zkušenost, že klienti si termíny pak více hlídají.   
  • Můžu nějak snížit cenu? Na úvod: v rámci mé soukromé praxe terapeutická "sezení" neproplácí zdravotní pojišťovna a klient si je hradí sám. Na druhou stranu díky tomu nepotřebujete doporučení od lékaře. Nedostanete žádnou diagnózu do zdravotnické dokumentace a veškerá komunikace na sezení tak zůstává přísně diskrétní. Na úvodním setkání s terapeutem se společně domluvíte, zdali máte zájem o další setkávání. Zpravidla není možné překonat problémy během několika sezení a už vůbec ne během první hodiny. Terapie je proces, který má svůj vývoj. Je to velmi individuální, ale někteří klienti dochází na terapii dobrovolně několik měsíců i více jak rok. Proto máte možnost si hodiny předplatit a tím také ušetřit. Pokud si předplatíte 5 či více sezení dopředu, dostanete slevu 5 %. Klienti, kteří si předplatí 15 a více sezení, dostanou slevu za důvěru a ušetří 10 % z ceny. Výhodou předplatného je i to, že už neřešíte peníze a plně se soustředíte na terapeutický proces. Další možnosti slev jsou pro lidi se ZTP, maminky na mateřské dovolené a samoživitelky, případně individuálně posuzuji. Je důležité při terapii potřebu slevy zmínit. 
  • Můžu požádat o konzultaci i v jiném prostředí, než přímo v terapeutické místnosti? V dnešní době začíná být trendem poskytovat terapii i v jiném prostředí, než jen "mezi čtyřmi zdmi" terapeutické místnosti. V jakém prostředí by to mohlo být nechávám na fantazii klienta, ale má to své limity. V případě domluvy je ovšem možnost uskutečnit terapii v parku, při procházce lesem a setkat se je možné i ve Vašem domácím prostředí, pokud by byl zajištěn klid a soukromí. Je nutné ale počítat s příplatkem za dopravu na místo a za čas strávený na cestě. Vše je potřeba domluvit osobně.  
  • Přijímáte i lidi s psychiatrickou diagnózou či lidi s v akutních stavech? Ne, protože k tomu nejsem kompetentní. Neposkytuji krizovou intervenci a psychiatrickou péči. Nejsem klinický psycholog. Zároveň neprovádím diagnostiku ani žádná jiná vyšetření. Online poradna ani osobní "sezení" s klientem nenahrazují lékařskou péči. Terapie má podpůrnou funkci. Nabídnu ale kontakt na krizovou pomoc, případně přivolám RZS. 
  • Na kolik vyjde písemná zpráva z terapie? Napsání takové zprávy zabere mnoho času. Často i několik hodin, ale i celý den, pokud jde o zprávu například z rok dlouhé terapie o několika stránkách. Jedna stránka zprávy vyjde na 1000 korun, poskytnutí poznámek z terapií 250 korun za stránku (někdy jde i o desítky stran).
  • Nejsem plátce DPH.
Mgr. Martin Hányš - individuální, vztahové a rodinné terapie a poradenství, Praha 8, mgr.martin.hanys@gmail.com, telefon 608 429 261
Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!